Cardano chce zachęcić do biegania bokobrody z inflacją, mówi Hoskinson.

Od czasu uruchomienia Shelley w lipcu 2020 roku, wdrożenie Goguen, kolejnej ery kardasjańskiego łańcucha blokowego, jest przedmiotem zainteresowania Cardano Foundation.

Jednakże tak bardzo oczekiwana Bitcoin Billionaire inauguracja nie została jeszcze zaplanowana, co może sprowadzić się do trudności technicznych związanych z jej realizacją.

Temat ten został poruszony przez założyciela Cardano Charlesa Hoskinsona w niedawnym AMA, który ujawnił, że Goguen zostanie wprowadzony w życie dzięki połączeniu trzech wydarzeń HFC, z których jedno już się odbyło, a drugie zaplanowano na luty. Według Hoskinsona,

„Goguen fizycznie zmienia sposób działania każdej transakcji i całego systemu.“

Prezes IOHK wyjaśnił również, że zmieni to sposób działania całego systemu, ponieważ model UTXO zostanie rozszerzony wraz z towarzyszącymi mu skryptami Plutusa. W związku z tym nadal istnieje duża ilość infrastruktury, która musi być dokładnie przetestowana, dlatego „trudno powiedzieć“, czy zdarzenie HFC odbędzie się na początku drugiego kwartału, czy pod koniec drugiego.

Cardano zaplanował na Q2

Nie jest to jedyna aktualizacja, jaką Cardano zaplanował na Q2, jednak KEVM (K Ethereum Virtual Machine) ma zostać wdrożony jako pełny łańcuch boczny w sieci w tym samym czasie.

KEVM jest już uruchomiony na devenie i pozwala deweloperom na eksperymentowanie z każdą inteligentną umową, która może być uruchomiona na Ethereum, jednocześnie oferując lepsze bezpieczeństwo i wydajność.

Taki szkielet stworzy stały most, który umożliwi programistom bezproblemową pracę zarówno w ekosystemie Cardano jak i Ethereum.

„Moim celem byłoby, aby tak się stało w drugim kwartale“, powiedział Hoskinson, dodając, że ta implementacja przyczyniłaby się do nieznacznej zmiany polityki monetarnej, ponieważ Cardano chce zachęcić do prowadzenia łańcuchów bocznych z inflacją.

W rezultacie zostanie przedstawiona CIP (Cardano Improvement Proposal) w celu określenia, czy należy to zrobić, zakończył.

Von admin