Yearn Finance v2 Rozpoczęcie działalności blisko, ale YFI zrzuca 24%.

Zdecentralizowany protokół finansowy Yearn Finance wszedł w ostateczne przygotowania do uruchomienia swojej wersji drugiej, ale nie udało się zapobiec załamaniu się jego rodzimego tokena YFI.

W swojej ostatniej cotygodniowej aktualizacji, Yearn Finance podsumował swoje najnowsze oferty DeFi, które obejmują lewarowane skarbce, gdy wersja druga w końcu wchodzi w życie.

Dodał, że dwa z trzech zaplanowanych audytów dla Yearn v2 zostały zakończone, a trzeci audyt jest w toku. Nie było jeszcze potwierdzenia daty premiery, a newsletter informował po prostu, że podzieli się nowymi informacjami na temat zbliżającej się premiery w najbliższej przyszłości.

Więcej DeFi Leverage

We współpracy z partnerami i nowymi przejęciami Cream Finance i Alpha Homora, Yearn uruchomi międzyplatformowe strategie, które pozwolą na 90x dźwignię finansową na stabilnych monetach i 80x dźwignię finansową na ETH.

„UŻYTKOWNICY BĘDĄ MOGLI ZDEPONOWAĆ DAI I POŻYCZYĆ RÓWNOWARTOŚĆ W DOLARACH ETYKI ZA POŚREDNICTWEM C.R.E.A.M ORAZ WEJŚĆ DO PULI PŁYNNOŚCI SUSHISWAP Z WYKORZYSTANIEM LEWAROWANEGO PRODUKTU ROLNICZEGO ALPHA HOMORA“.

Alpha Homora to produkt Alpha Finance Lab, który pozwala na wykorzystanie pozycji lewarowania w rolnictwie dochodowym oraz w pulach płynnościowych.

Nowe strategie skutecznie zachęcają rolników do trzymania się swoich nowo hodowanych żetonów i reinwestowania ich w celu uzyskania lepszych zysków, a nie wyrzucania ich na rynek (co wydaje się obecnie mieć miejsce).

Przeprowadzono również testy i opracowano potencjalny produkt oferujący nietrwałą ochronę przed stratami i umożliwiający zachowanie jednostronnej płynności finansowej dla automatycznych animatorów rynku. Nietrwałe straty opisuje się jako różnicę pomiędzy posiadaniem aktywów a wykorzystaniem ich do zapewnienia płynności; występują one w okresach dużej zmienności cen.

Newsletter wspomina również o wydaniu bota ostrzegawczego yVault, który śledzi wypłaty i wpłaty ze skarbców rocznych i informuje o najwyższym w danym miesiącu zysku. Obecnie jest to krzywa płynności Curve.fi/Compound, która zarabia 15.5% APY.

YFI Price Beats a Retreat

Główna korekta rynku kryptokurwalutowego nie przyjmuje dziś żadnych więźniów, a YFI z braćmi DeFi prowadzi twardy dumping. Zbliżające się wprowadzenie na rynek Yearn v2 nie zapobiegło nieuchronnemu poślizgowi, ponieważ YFI spadł o 24% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Według Coingecko, YFI spadło z nieco poniżej 38.000 dolarów do około 28.000 dolarów w momencie pisania. W ujęciu dolarowym, stracił więcej niż Bitcoin, który obecnie przechodzi największą korektę od marca 2020 roku.

Pomimo tego spadku, YFI nadal wynosi 20% w ciągu ostatnich 7 dni i 23% w ciągu miesiąca. Jeśli trend wzrostowy na rynku kryptograficznym powróci, straty te zostaną wkrótce zniwelowane przez handlowców „kupujących dip“.